analiza kolorystyczna - LiniaUrody

urody
Analiza kolorystyczna, make-up, stylizacja, fotografia...

Linia
tel. 662 725 130
Tel 662 725 130
Przejdź do treści

analiza kolorystyczna

System 12 typów urody. System kolorów 4-pór roku był szalenie popularny w latach 80 tych.
Jednak posiadał on tylko jedną wadę - był niekompletny. Skoncentrowano się tylko na dwóch aspektach: czy osoba była ciepła, czy zimna ( temperatura),  jasna czy ciemna (walor). Osoba ciemna i zimna była zimą. Osoba jasna i zimna była latem. Chociaż ta analiza sprawdzała się doskonale w przypadku jednej czwartej populacji, była  za mało konkretna dla pozostałej 3/4 populacji. Okazało się, że niektórzy ludzie mogą nosić zarówno ciepłe, jak i chłodne kolory i świetnie w nich wyglądać.
Ostatecznie teoria 4 pór roku została dopracowana i rozwinięta w bardziej kompletną. Dodano do systemu koncepcję "Chroma" - nasycenie, saturacja koloru, czystość barwy. Powstał system 12 TYPÓW URODY, na którym pracuję ja.

System 12 typów urody,  można również nazwać "Flow Seasonal Theory". W ten sposób tradycyjne 4 pory roku - zima, lato, jesień, wiosna - nachodzą na siebie. W punktach, w których się nakładają, tworzy się nowy sezon. Na przykład głęboka jesień to mieszanka jesieni i zimy. Ta osoba ma dużo ciepła w typowym sezonie jesiennym, ale intensywność zimy.
Z ilustracji obok widać, że tam, gdzie pory roku się pokrywają, znajdziesz kilka wspólnych kolorów.


Zauważ, że gdy pory roku się mieszają, kolory będą bardziej lub mniej jednoznaczne niż ciepłe lub chłodne.
W tym systemie mamy 6 dominujących typów - jasny, ciemny, ciepły, zimny, zgaszony i czysty - jest to tym czego ludzie szukają, gdy przeprowadzają analizę.

Oto podsumowanie tego o czym pisałam;
Każda osoba będzie miała 1 z 3 dominujących "cech" w swojej urodzie, co jest głównym czynnikiem decydującym w jej analizie. Zatem każda z klasycznych pór roku posiada trzy atrybuty urody, z których tylko jeden jest dominującym. Typy prezentują się następująco:

 1. Ciepła Wiosna: Ciepła, Czysta, Jasna
 2. Ciepła Jesień: Ciepła, Zgaszona, Ciemna
 3. Chłodne Lato: Chłodne, Zgaszone, Jasne
 4. Chłodna Zima: Chłodna, Czysta, Ciemna
 5. Jasna Wiosna: Jasna, Ciepła, Czysta
 6. Jasne Lato: Jasne, Chłodne, Zgaszone
 7. Ciemna Jesień: Ciemna, Ciepła, Zgaszona
 8. Ciemna Zima: Ciemna, Chłodna, Czysta
 9. Czysta Wiosna: Czysta, Ciepła, Jasna
 10. Czysta Zima: Czysta, Chłodna, Ciemna
 11. Zgaszona Lato: Zgaszone, Chłodne, Jasne
 12. Zgaszona Jesień: Zgaszona, Ciepła, CiemnaTrudne jest jednoznaczne określenie Typu Urody bez dodatkowej wiedzy i narzędzi.
Jestem po odbyciu systemu szkoleń, oraz kursów, które całkowicie przybliżyły mi temat.  Posiadam niezbędne kwalifikacje i narzędzia, aby wykonywać pracę Kolorystki.  Osoby zainteresowane usługą, zapraszam do osobistego kontaktu w celu umówienia terminu oraz przekazania sugestii jak przygotować się do Analizy...
Pozdrawiam Ania

Kontakt
Tel 662 725 130
Nietoperek 24/1
66-300 Międzyrzecz

© Dariusz Tomaszewski 2018
Masz jakieś pytania? Napisz do mnie;
Wróć do spisu treści